czwartek, 30 kwietnia 2015

AUTORKA/ Maria Ulatowska i Jacek Skowroński - recenzja

Dzisiaj kolejna dawka mocnych wrażeń. Zapraszam serdecznie!
SPRAWY OCZYWISTE

Tytuł: AUTORKA
Autor: Maria Ulatowska i Jacek Skowroński
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2014 – Warszawa
Liczba ciekawych stron: 422
Ciekawy dopisek na okładce: Miłość nie prosi o pozwolenie, by wkroczyć do twojego życia. Zbrodnia również...


AUTORZY

MARIA ULATOWSKA - urodzona w 1948 roku w Warszawie, pisarka i autorka wielu książek o charakterze obyczajowym. Sławę przyniosły jej takie powieści, jak: Sosnowe dziedzictwo, Pensjonat Sosnówka, Rodzina z Sosnówki, Domek nad morzem, Autorka i wiele innych.
Odsyłam Was do portalu na wywiad z autorką:

JACEK SKOWROŃSKI – urodzony w 1963 roku w Warszawie. Współzałożył magazyn fantastyczno-kryminalny Qfant. Pisze powieści/książki/teksty o charakterze sensacyjno – kryminalnej. Np. Był sobie złodziej, Zabić, zniknąć, zapomnieć, Eksperyment XXI, Prawo ostatniej nocy, i wiele innych. Zajrzyjcie na portal – ZBRODNIA W BIBLIOTECE – tam zajdziecie wywiad z pisarzem Skowrońskim:


O KSIĄŻCE...

      Od czego by tu zacząć...Książka AUTORKA to przede wszystkim spotkanie dwóch osobowości pisarskich – dwóch różnych. Z jednej strony delikatna i subtelna powieść obyczajowo – społeczna, a z drugiej dyskretnie wkradająca się mroczna tajemnica i kryminalna zagadka. Te dwa światy przenikają się w niniejszej powieści bez zauważalnych granic – widać kunszt i literackie dopasowanie autorów.
    Niewątpliwie zarówno M. Ulatowska, jak i J. Skowroński ukazali szeroki wachlarz charakterów i osobowości swych postaci/bohaterów. Mamy tu tytułową autorkę, która tworzy kolejne swe dzieła. I nagle... wszystko wywraca się do góry nogami. W spokojne życie pisarki wkrada się niepokój związany z popełnianymi w jej najbliższym otoczeniu zbrodniami.
Mamy bowiem do czynienia z seryjnym mordercą, ale nic więcej na ten temat nie powiem. Sami przeczytajcie. Z wielką przyjemnością i zaangażowanie pochłaniałam treść. Nie mogła oderwać się od niej choćby na moment. Ze strony na stronę działo się zbyt wiele, żeby można było ot tak przestać czytać.
   Jak już powiedziałam, wielu bohaterów przewija się – mówiąc kolokwialnie – przez karty powieści. Chodzi nie tylko o ilość, ale też różnorodność osobowościową: np. Janusz – były mąż Justyny Sobolewskiej ( tytułowej autorki), malarz Cygler, przyjaciółka Justyny – Małgorzata, Agnieszka, „Maks Baron”, Ewelina Zaczeska, Krzysztof Wolański i wielu, wielu innych.
   Wspomniałam także, że mamy tu mordercę. ...a może nie jednego? Co wspólnego mają ze sobą denatki? Jaki charakterystyczny znak pozostawia po sobie zabójca? No i ten tajemniczy kufer z pewnej biblioteki z tajemniczymi zapiskami...
   
   Bardzo gorąco zachęcam do wglądu w treść – zarówno miłośników obyczajowych, jak i kryminalnych doznań.
Na zakończenie jeszcze wspomnę, że bliskie relacje między niektórymi bohaterami zostaną wystawione tu na ogromną próbę – czy ją przetrwają? Zakończenie nie jest takie wcale oczywiste...PoZdRaWiAm!
Brak komentarzy: