piątek, 4 marca 2016

Wszystkie śledztwa detektywa Anatola/recenzja

Witam serdecznie! Dzisiaj zapraszam w szczególności młodszych czytelników:) Zapoznamy się nieco bowiem z pewnym detektywem, który rozwiąże każdy Twój problem/zagadkę:)

Zaczynamy! "Recenzje Młodociane":
Ilustrator: CARINE HINDER
Wydawca: DEBIT
Ilość stron: 95
Tłumaczenie: MARTA TORUŃSKA
Cena okładkowa: 14,90       Książka zaklasyfikowana jest do poziomu III - czyli pozycji dla tych, którzy już sami czytają. Dodatkowo duża czcionka ułatwia stawianie pierwszych kroków w samodzielnym czytelnictwie:)
Omawiany tytuł należy do serii: CZYTAMY BEZ MAMY - a więc zobowiązuje. We wspomnianej serii znajduje się wiele innych ciekawych tytułów, m.in. GANG DOWCIPNISIÓW, TAJEMNICA BLADYCH TWARZY, albo z poziomu I i II - dla młodszych - SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA, czy chociażby OPIEKUNKA? TYLKO NIE TO!

       Kradzież to nie zabawa jest niezwykle zajmującą przygodą pewnego chłopaka - Anatola, ucznia/detektywa - który jest znany z tego, że rozwiązuję wszelkie możliwe zagadki i tajemnice swych kolegów oraz koleżanek. Z czym przyszło mu się zmierzyć tym razem?  O nie, nie! Nie powiem Wam...  Uwierzcie jednak, że takiego zakończenia nikt się nie spodziewa. 
     Tekst czyta się bardzo dobrze ze względu na narrację w pierwszej osobie - to zdecydowanie przybliża nas do treści, no i oczywiście samego bohatera. Dodatkowo Anatol relacjonuje nam na bieżąco rozwój każdej napotkanej sytuacji i mało tego, własne rozważania i domniemania opatruje często dygresjami. Np. "I wtedy Julka, moja Julka ( ależ ona jest ładna! ), powiedziała cicho:..." Każda dygresyjna myśl zawarta jest w nawiasie. Czytając niniejszą książkę mamy wrażenie wobec tego, że jesteśmy i działamy z Anatolem "tu i teraz". 

      Bardzo zachęcam milusińskich do złożenia wizyty w świecie młodego detektywa, a z pewnością dowiedzą się co wspólnego ze sobą mają: cukierki, piłka, sweter, "magiczny" krem i urażona duma:)  
    Nie mogę jeszcze nie wspomnieć o ilustracjach - są świetne i bardzo zabawne. Zwłaszcza jedna przypadła mi do gustu - zajrzyjcie na 39 stronę - ale najpierw musicie wypożyczyć książkę - bardzo, bardzo zachęcam!!!

Brak komentarzy: