poniedziałek, 10 lipca 2017

...trochę z innej "beczki"

Witam, dzisiaj zapraszam na recenzję nieco inną, choć w temacie:) Mianowicie otrzymałam do zrecenzowania wakacyjne wydanie: "Książki. Magazyn do czytania". Fanem gazety, która ów magazyn wydaje - zdecydowanie nie jestem. Jednakże o książkach i czytaniu zawsze można podyskutować. Zobaczmy więc co kryje letni numer "Książek".
...a zainteresowanych magazynem zapraszam T U T A J:)


            "Książki. Magazyn do czytania" w czerwcu tego roku - dokładnie 14.06 - obchodził VI urodziny.
Niniejszy, wakacyjny numer jest w sprzedaży w cenie 9,99 i liczy około 100 stron. Na łamach dzieje się sporo. Czytelnik trafia na wiele informacji związanych oczywiście ze światem książek, autorów i tematów "okołoliterackich". Artykuły opatrzone są mnóstwem zdjęć i ilustracji. Są też strony z reklamami - jak to bywa w przypadku czasopism - ale co jest korzystne w tym, to fakt, iż reklamowane są głównie książki i nowości wydawnicze. W związku z tym całość pozostaje w odpowiednim "czytelniczym" klimacie:) 
...a o czym możemy poczytać w prezentowanym numerze?
Chociażby o tym, że planowana jest - dla fanów książki "Zabić drozda" H.Lee  - komiksowa adaptacja przy współpracy z brytyjskim wydawnictwem Heinemann.
Jest także wzmianka i zaproszenie do "Pana Mercedesa" S. Kinga jako serialu w dziesięciu odcinkach. Zwiastun już jest.
Poza tym każdy książkoholik odnajdzie propozycje książek, które warto zabrać na wakacje. 
Zamieszczony jest również ciekawy artykuł pt. "Pisarz w ruchu", a w nim dowiemy się jakimi dziedzinami sportu pałali się pisarze, np. Krzysztof Karasek, Andrzej Sosnowski, czy Agatha Christie. Na okładce, jak widać powyżej, Stanisław Lem i obszerna zapowiedź jego biografii. Dodatkowo mamy tu też zamieszczony subiektywny ranking dzieł Lema z krótką genezą każdego z nich (32 książki).
Z wakacyjnego wydania dowiemy się jak wygląda sprawa z polską fantastyką, co wspólnego ma Stanisław Barańczak z Wiliamem Szekspirem i czy możliwe są wakacje bez telewizora. I wiele innych czytelniczych ciekawostek. 
          O czym warto jeszcze wspomnieć? Z pewnością o tym, że na stronach ujęte są informacje o imprezach czytelniczych zaplanowanych w Polsce na najbliższy czas - tj. "Literacki Sopot", "Salon Ciekawej Książki" w Łodzi, czy "Transatlantyk". Więcej dowiecie się, czytając magazyn. 

PoZdRaWiAm!


Brak komentarzy: