poniedziałek, 2 marca 2015

MGŁA - Carla Neggers - recenzja

        Wrzucili ją na tył furgonetki i wpakowali się tam za nią, tłumiąc jej próby wzywania pomocy. Trzeci mężczyzna siedział za kierownicą. Trzech uzbrojonych drabów na nią jedną. Nie miała szans. Kiedy się zatrzymali, ten zza kierownicy wymruczał coś, że trzeba szybko kończyć całą sprawę i pozostawił ją z dwoma porywaczami w aucie.
 - Tylko spokojnie - odezwał się ten z jej lewego boku. - Przecież nie chcemy cię rzucić na żer rekinom.
 - Rekinom... - powtórzyła. - To zabawne.
         Obaj wywlekli Abigail z furgonetki i wsadzili do czegoś, co było niewątpliwie łodzią...


     Carla Neggers to znakomita pisarka
amerykańska, której powieści zyskały miano bestsellerów New York Timesa. Ukończyła studia w Bostonie. Pracowała jako nauczycielka "od" pisania powieści.  Jest autorką ponad 40 powieści. Zabrzmi to nieco infantylnie, ale swą przygodę pisarską rozpoczęła już w dzieciństwie. Charakterystyczną cechą jej powieści jest umiejętne łączenie gatunków tj. romans, kryminał, a także humor. Mieszka z rodziną w stanie Vermont. 

Inne powieści autorki to m.in.:
 - ZBRODNIA NA KLIFIE
 - ANIOŁ
 - CENNIEJSZE NIŻ ZŁOTO
 - JEZIORO CIENI
 - KSIĘŻYCOWY POCAŁUNEK
 - NIEWIDZIALNY WRÓG
 - WODOSPAD
 - TESSA Z SOMERVILLE

     Książka została wydana w 2010 roku przez Wydawnictwo Harlequin/Mira i jest to 3 tom cyklu FBI. Pierwszy tom to Zbrodnia na klifie, a drugi - Anioł.
Musicie jednak wiedzieć, że czytając powieść MGŁA, nie odnosicie wrażenia, że czegoś nie wiecie, czy czegoś nie doczytaliście. Powieść istnieje jakby niezależnie od tych dwóch poprzedzających ją części/tomów. 
Pewne jest to, że czytając należy się nieco skupić. Dlaczego? Jest tu bowiem mnóstwo imion,nazwisk i tytułów zawodowych bohaterów, że nie możemy zaniedbać myślenia , ponieważ zatrze nam się to kto jest po czyjej stronie, kto jest dobry, a kto po prostu nie. 
     Gorąco polecam tę treść zwłaszcza miłośnikom klimatów irlandzkich. Carla Neggers doskonale nas w nie wprowadza. Jest to oczywiście typowy kryminał z elementami romansu - ale z pewnością urywki o tym traktujące są bardzo okrojone i krótkie. 
       Spotykamy się tu z Lizzie Rush, która uwikłana jest w sprawę Normana Estabrooka (miliardera zaplątanego w nielegalne interesy). Dostarcza ona bowiem FBI dowodów mogących obciążyć w jakikolwiek sposób przestępcę. Jest generalnie tajną informatorką. Dzięki jej informacjom Estabrook zostaje aresztowany. 
Przez moment jest wszystko w porządku, sprawa wydaje się zakończona,ale...
Norman odzyskuje wolność i postanawia zemścić się na wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób go zdradzili. Od tej pory akcja nabiera większego tempa. Zamach bombowy w Bostonie, porwanie Abigail to tylko niektóre z wielu czynników powziętych przez  Estabrooka w realizacji jego okrutnego planu. 
Lizzie brnie siłą rzeczy w dalsze rozgrywki śledcze. Zdaje się, że to tylko ona może powstrzymać Normana. Na jej drodze pojawia się agent brytyjski Will Davenport, który także śledzi owego miliardera. Czy Lizzie i Will powstrzymają spiralę zła Estabrooka? Jaką rolę w życiu panny Rush odegra Davenport? Wreszcie czy uda się uratować innych i pokonać Normana? Z takimi pytaniami pozostawiam Was, abyście sami mogli wgłębić się w tajemniczą, pełną sekretów powieść Carli Neggers. 
      Dodam jeszcze tylko, że sensację tę czyta się bardzo szybko, bo też wciąga czytelnika bezgranicznie w wir wydarzeń. Dzieją się one na przestrzeni około czterech dni, a ilość ich jest naprawdę zaskakująca. Akcja pędzi, porywa i nie pozostaje długo bez echa. 


Cena książeczki - około 34,99.
        
Brak komentarzy: