wtorek, 3 marca 2015

STAN WOJENNY.STAN CODZIENNY - Stanisław Zasada - recenzja

        Witam w kolejnym poście recenzenckim. Dzisiaj chciałabym do lektury zaprosić tych wszystkich, których interesują losy Polski i Polaków w okresie stanu wojennego. Nie jest to absolutnie obszerny traktat naukowy, czy podręcznik. Jest to bowiem album opisujący i pokazujący około 100 najważniejszych wydarzeń z tego niechlubnego dla Polski okresu. Polecam, ponieważ interesuję się sama taką tematyką. 
        Album swoją premierę miał dość dawno, bo 25 października 2011 roku. Został wydany przez Dom Wydawniczy ELIPSA. Wydawnictwo powstało w 1990 roku i specjalizuje się w promowaniu/wydawaniu literatury popularnonaukowej. Swą siedzibę ma w Warszawie.
Cena jest zależna od tego, gdzie kupujemy oczywiście, ale waha się w granicach 27,00 - 38,00.

               Autor Stanisław Zasada to dziennikarz, który skończył polonistykę na UMK w Toruniu. Świetnie dobrał fotografie, które przyciągają i przenoszą nas w "tamte" czasy. Wstęp - dość obszerny przedstawia wydarzenia jakie miały miejsce od początku do zakończenia stanu wojennego. Mamy tu również kalendarium i oczywiście treść właściwą - każda fotografia opatrzona jest opisem - może nie bardzo rozbudowanym, ale konkretnym i rzeczowym. Jest to jednak album i pamiętajmy, że taki rodzaj książki to przede wszystkim zdjęcia, a opisy są dodatkiem, wyjaśnieniem.

               Myślę, że każda pozycja o tematyce tego typu jest jak najbardziej uniwersalna. My powinniśmy zaś o pewnym wydarzeniach historii naszego kraju pamiętać i mówić. 
Polecam wobec tego jeszcze raz.

Brak komentarzy: