wtorek, 6 maja 2014

Coś dla miłośników powieści kryminalnych


      Właśnie niedawno wróciłam
ze spotkanie autorskiego z pisarzem Krzysztofem Koziołkiem. Przyznam się, że nie znałam jego książek. Okazało się natomiast, że są warte uwagi. 
Pisarz urodził się w 1978 roku w Zielonej Górze. Obecnie mieszka w Nowej Soli. Jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim, jest pisarzem i dziennikarzem.
Zadebiutował powieścią sensacyjną Droga bez powrotu w 2007 roku. W roku 2009 - wydał kryminał skandynawski Święta tajemnica - nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. W 2010 roku pojawiła się powieść sensacyjno-przygodowa Miecz zdrady. Dzięki niej autor został zgłoszony do Paszportu Polityki 2010 i nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. 
I w 2011 roku Krzysztof Koziołek otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza.

Jego dzieła są wynikiem wielu pomysłów i splotów zdarzeń, które przez cały czas przewijają się w myślach autora, jak to sam powiedział podczas spotkania. 
W swych powieściach stroni od szczegółowości w opisach nie mających wpływu na akcję. Skupia się na samej akcji i dlatego nie można się oderwać od czytania, jak się już zacznie lekturę. 

Oto książki dostępne w sprzedaży: cena to granice 30,00 i 35,00.Ja kupiłam sobie dwa tytuły do swojej Biblioteki - Miecz zdrady i Droga bez powrotu  oraz jeden prywatnie Trzy dni Sokoła. Poczytamy zobaczymy. Tym czasem pozdrawiam i piszcie, czy czytaliście już tego autora, a jeśli tak, to co sądzicie?

Brak komentarzy: