wtorek, 30 kwietnia 2019

"Emilka i gwiazdka z nieba"

Zapraszam dziś na wyprawę do gwiazd wraz z małą dziewczynką dociekliwie szukającą odpowiedzi na nurtujące ją pytania:)

Autor: Kamila Stokowska
Ilustracje: Marta Grabowska
Wydawnictwo Lemoniada
Seria: Ziarenka Piasku
Ilość stron: 32 / wydanie pierwsze, Słupsk 2019


       Bohaterką książki K. Stokowskiej jest tytułowa Emilka. To mała dziewczynka, która prowadzi niezwykle ciekawą rozmowę ze swoją mamą. Dialog dotyczy planet, gwiazd, itp. Generalnie jest to interesujący "wykład" na temat ciał niebieskich, zapisany w formie krótkiej historyjki. Oczywiście cały przekaz i język, jakim podany jest tekst, stanowi doskonale skrojoną, na miarę małego czytelnika - odkrywcy -  lekcję. 
      Przeznaczenie wiekowe książeczki / bajeczki to 3 - 6 lat.  Dziecko czytając, czy nawet tylko przeglądając niniejszą pozycję, wkracza w świat wiedzy o otaczającej go rzeczywistości. Mała Emilka - tak jak wszystkie maluchy - lubi zadawać pytania. W odpowiedzi na nie słyszy o wielu ciekawostkach i chłonie wiadomości z wielkim podekscytowaniem. W odbiorze całości pomagają wyraźne, kolorowe i bardzo czytelne ilustracje, a dzieci obrazki przecież uwielbiają:), np.

        Mamy tu wobec tego tekst - historyjkę, mamy ilustracje, a do tego autorka pozostawiła miejsca na własną, kreatywna zabawę dziecka, np.

        Bardzo polecam "Emilkę...". Jest to pozycja, która zdecydowanie zainteresuje małego odbiorcę ( pracuję z dziećmi i wiem, że to z całą pewnością dobry wybór).


PoZdRaWiAm!

 

Brak komentarzy: