wtorek, 20 czerwca 2017

Pogromca otyłości

Brak silnej woli, geny, złe nastawienie, brak czasu. Co jeszcze może być winne niemożności schudnięcia? Czy wymienione czynniki mają jakikolwiek wpływ na walkę 
z otyłością?
Oto książka, która zmieni myślenie i nastawienie wobec popularnych i rozpowszechnionych diet.
Zapraszam na recenzję! ...i zapowiedź konkursu:)


Autor: dr med. David Ludwig
Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska
Wydawnictwo: Znak Literanova
Tytuł oryginału: Always Hungry? Conquer Cravings Retrain Your Cells. Lose Weight Permanently
Ilość stron: 413 / wydanie pierwsze, Kraków 2017
    Autor dr med. David Ludwig to ekspert do badań nad otyłością, także otyłością dzieci. Pracuje w Boston Children's Hospital. Jest także profesorem na Harvard School of Public Health.

      Wiecznie głodny to bestseller. Książka jest podzielona na dwie części:
 - I Wiecznie głodny i nie chudnę
 - II Program odchudzający
Każda część zawiera rozdziały poparte wykresami i odpowiednimi ilustracjami. Dodatkowo autor zamieścił tu wypowiedzi osób w różnym wieku, biorących udział w programie pilotażowym. 
     Już sama okładka - choć mówi się: "nie oceniaj książki po okładce" - przykuwa uwagę swą czytelnością i wyrazistością, a jednocześnie stonowanym przekazem. 
Jakich informacji chciał dostarczyć autor odbiorcom?
Przede wszystkim zrywa on ze stereotypowym myśleniem i postrzeganiem procesu odchudzania. Podejmuje zupełnie nowatorskie metody i niesztampowe myślenie o poskramianiu otyłości. Jednocześnie dieta dr Ludwig'a nie jest ani drastyczna, ani radykalna. Pozwala: chudnąć bez głodzenia się, mieć dobre samopoczucie i przede wszystkim utrzymać ten stan w ciągłość.
Generalnie wszystko opiera się na trzech fazach, które wnikliwie opisane są w drugiej części książki. Te fazy to:
- ograniczenie spożycia węglowodanów
- przeprogramowanie metabolizmu na spalanie tłuszczów
- przejęcie kontroli nad stabilizacją wagi
W II części autor bardzo dokładnie charakteryzuje poszczególne fazy. Dodatkowo zamieszcza wiele informacji popartych wykresami i tabelami. Wyszczególnia również niedozwolone produkty, a na końcu dużo, dużo gotowych przepisów kulinarnych oraz narzędzia do monitorowania całego procesu.
       Książka Wiecznie głodny, jak już wspominałam wielokrotnie, to bogate źródło wiadomości, które są wynikiem zarówno badań naukowych, jak i pracy z ludźmi/pacjentami.
Przeczytawszy niniejszy podręcznik, dowiemy się chociażby tego, czym i za co jest odpowiedzialna w procesie odchudzania  tkanka tłuszczowa? Co to jest "wściekły tłuszcz" i jak go ujarzmić? Czy sól faktycznie jest tak bardzo "zabójcza"? Co jest lepsze: białko zwierzęce, czy roślinne?

Zachęcam do czytania!
Dziękuję Wydawnictwu Znak Literanova za książki. Tak, tak otrzymałam dwie. Jedna może trafić do Was. Wystarczy, że wyrazicie chęć rozdania/konkursu 
komentarzach - Warto!

PoZdRaWiAm!
Brak komentarzy: