piątek, 30 czerwca 2017

Dobre wychowanie nie jest złe

Buty te szalenie eleganckie, podkreślają kobiecość i styl.Bez nich nie można się pokazać w sukni balowej, ale na co dzień bardzo utrudniają poruszanie się w nietypowych sytuacjach - na przykład po brukowanym dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Włożone na "garden party" czy inne przyjęcia stojące mogą oznaczać nie tylko szybkie zmęczenie, ale w najgorszym wypadku nawet kontuzję, warto więc mieć to na uwadze.

    Tymi słowami witam serdecznie czytelników:) Zapraszam jednocześnie na recenzję książki - klasycznego, ale nie do końca typowego podręcznika savoir vivre:)                                      Autor: Łukasz Walewski

Wydawnictwo: SQN - Sine Qua Non

Ilość stron: 346 / wyd.I, Kraków 2015 / oprawa twardaDziękuję Wydawnictwu SQN za książę:)

    
             "Przywitaj się z królową..." to ciekawa
propozycja rozwinięcia tematu dobrych manier i savoir vivre'u na arenie dyplomatycznego świata, elit politycznych i nie tylko. Pojawia się tu mnóstwo znanych nazwisk w otoczeniu anegdot i gaf przez nich popełnianych. Wszak nikt nie jest idealny, a wpadki zdarzyć się mogą każdemu. Ważne jest to, aby umieć wybrnąć z opresji. Najlepiej wychodzi to tym, którzy mają do siebie spory dystans. 
          Po książce  / vademecum czytelnik bardzo łatwo jest w stanie się poruszać. Standardowy spis treści dodatkowo opatrzony jest kolorami. Tak więc każdy rozdział, każdy temat ma swój przypisany kolor i łatwo możemy odszukać w treści to, co nas w danej chwili interesuje. Poza tym treść jest podana w sposób czytelny w formie skondensowanej i konkretnej. Co z niej wynika? Z pewnością dowiemy się jak dobrać ubiór, aby był adekwatny do okazji. Jak zorganizować dobre  i udane przyjęcie. W jaki sposób witać przybyłych gości i jak zachować się z nimi przy stole. Poruszone są również kwestie różnic kulturowych w odniesieniu do zachowania dobrego tonu i smaku podczas wizyt obcokrajowców. Przeczytamy nawet o sprawach takich, jak możność robienia popularnego selfi. Wszystko to nakreślone jest na tle życia znanych polityków i dyplomatów. Nie brakuje więc przykładów z ich życia - często zabawnych, ale też przyprawiających o rumień wstydu na twarzy. Tak, jak napisałam wcześniej - nikt nie jest wolny od popełniania błędów, stąd nigdy nie wolno śmiać się z czyjejś wpadki, bo niedługo to samo może spotkać szydercę:)
        Pod względem graficznym "Przywitaj się z królową..." jest jak najbardziej dopracowana. Adekwatna okładka, ciekawa wyklejka w krawaty - klasyczna i minimalistyczna, ale bardzo czytelna. No i  fotografie - a jest ich w książce sporo - uzupełniające treść i przedstawiające "znanych" w rozmaitych sytuacjach, np.:
Bardzo polecam niniejszą książkę - ciekawa, zabawna i pouczająca. Jest również doskonałym pomysłem na prezent.

PoZdRaWiAm!

Brak komentarzy: