wtorek, 28 marca 2017

Współczesny savoir vivre

     Czy zdarzyło Wam się kiedykolwiek zastanawiać nad granicami zuchwałości względem innych? Może po prostu macie problem, w niektórych sytuacja, z wypośrodkowaniem właściwego zachowania? Wobec tego mam dzisiaj coś, co rozwieje wszelkie wątpliwości względem współczesnych sytuacji i zachowań publicznych. 
Dzień dobry! Zapraszam na recenzję:)
Tytuł: Z klasą, na luzie. 
Dobre maniery, zdrowy rozsądek i sztuka łamania zasad
 Autor: Adam Jarczyński
Wydawnictwo: Znak Literanova
Ilość stron: 304 / wyd.1, Kraków 2017Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak Literanova :)


     Książka A. Jarczyńskiego Z klasą, na luzie to poradnik.  Nie jest to jednak podręcznik o dobrym wychowaniu, jakich wiele.
Zawiera bowiem zapis porad dotyczących manier i obycia we współczesnych realiach. Przede wszystkim wskazówki "savoir vivre" tu zawarte, zostały potraktowane "na luzie", przystępnie dla każdego i bardzo czytelnie - bez zbędnych: "ą", "ę".
    Czytelnik przy lekturze jest w stanie, bez wątpienia, wyczuć swobodę pisarską i tzw. lekkie pióro. 
Cały tekst to czternaście rozdziałów. Każdy dotyczy innej sfery życia. "Opowieść" o dobrych manierach kreśli się więc wokół pracy, domu, jedzenia, miejsc publicznych i sfery bardzie prywatnej. Stąd znajdziemy tu tematy m.in. o problemie słuchania głośnej muzyki w autobusie, o wyborze ubioru odpowiedniego do określonej sytuacji, o sztuce odpowiedniego poprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej.
Poza tym dowiemy się, jak należy witać szefa, koleżankę i starszą osobę. W jaki sposób rozwiązać problem pożyczonych a nieoddanych pieniędzy. Jak kichać podczas spektaklu? Dlaczego należy potwierdzać przybycie na zaproszone przyjęcie?I co wspólnego z tym wszystkim ma poprawność językowa?
      To tylko mała garść pytań i kwestii do rozwikłania na niwie naszego zachowania. ...a kto rozwikła? Oczywiście, że Z klasą, na luzie:) POLECAM! Tym bardziej, że ta książka, to nie pouczanie, grożenie palcem i narzucanie sztampowych i nudnych zasad, To swobodnie przekazane porady, wypływające z doświadczenia i obserwacji życia codziennego. 
Każdy rozdział dodatkowo opatrzony jest zbiorem ciekawostek o przydatnych w życiu rozwiązaniach. 

       CZYTELNIKU! Sięgniesz po niniejszy poradnik, przeczytasz go i zrozumiesz jak rozwiązać problem dawania napiwków w restauracji, lub zgryzotę notorycznego spóźniania się na umówione spotkanie:)
I jeszcze jedno! Odsyłam teraz do oglądnięcia krótkich scenek, odzwierciedlających tekst książki A. Jarczyńskiego. Taki humorystyczny obraz życia we współczesnych społeczeństwie:)


https://www.youtube.com/watch?v=WGzNHRCuCBcPoZdRaWiAm!1 komentarz:

Wiecznie Zaczytana pisze...

Książka zapowiada się naprawdę interesująco. Savior vivre na luzie to chyba to czego nam wszystkim potrzeba. Bardzo jestem ciekawa tej publikacji.
Wiecznie Zaczytana z W Molikowie