środa, 25 stycznia 2017

Wędrujący czterolatek:)

Witam serdecznie w tę zimową środę:) Zapraszam na recenzję książki, którą otrzymałam do recenzji od Wydawnictwa Jedność dla dzieci:)
Autor: Dorota Skwark
Wydawca: Jedność
Ilustracje: Ola Makowska
Ilość stron: 26; oprawa twarda
Kielce, cop. 2016

         Słonik Bąbelek to doskonała alternatywa dla dzieciaczków. Mimo, że książeczka – bajeczka przeznaczona jest dla przedszkolaków i „młodzieży” wczesnoszkolnej:) to i starsze pociechy skorzystają na jej treści.
       Pracuję z dziećmi w różnym wieku i wiem, jak wielki wpływ na młode umysły może mieć książka. Z ogromnym wyczuciem należy więc dobierać teksty tak, aby były one adekwatne do określonego wieku. Niniejsza propozycja Wydawnictwa Jedność to niezaprzeczalny i niezbity dowód dobrej i przemyślanej literatury dziecięcej.
Treść niesie wspaniałą przygodę, do której zaprasza nas Bąbelek ze swoimi przyjaciółmi.
       Uchylając rąbka tajemnicy: jest to historia słonika, który tak bardzo pragnął być dorosły, że wówczas, gdy ukończył cztery lata przedsięwziął samotną wyprawę w nieznane...
       Kogo spotkał na swej drodze? Jak potoczyła się cała wędrówka naszego bohatera? Dowiecie się, czytając książkę...a powtarzam – jej lektura to sama przyjemność. Piękne wydanie, solidne twarde oprawki i moc koloru płynąca ze znakomitych ilustracji niewątpliwie pobudzających  wyobraźnię – to tylko niektóre aspekty i walory Słonika Bąbelka.
Przede wszystkim jednak jest to historia z morałem – bardzo wyraźnym i czytelnym – o mocy prawdziwej przyjaźni, cierpliwości i zaufaniu.
      Bez chwili wahania i z czystym sumieniem więc jestem w stanie polecić „Słonika Bąbelka” dzieciom, rodzicom, pedagogom i wszystkim, którzy pracują z małym czytelnikiem. Gwarantuję, że przy słuchaniu bajki Doroty Skwark panuje cisza, a otwarte buzie słuchaczy świadczą o wielkim zainteresowaniu treścią.

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jedność za książkę:)

PoZdRaWiAm!Brak komentarzy: