czwartek, 18 sierpnia 2016

"Coaching drogi" - recenzja

Dzień dobry! Dzisiaj przychodzę z recenzją ciekawego i bardzo przydatnego poradnika - zapraszam!

źródło zdjęciaTytuł: Coaching drogi

Autor: Robert Kozłowski
Wydawnictwo: Psychoskok
Ilość stron: 84

Autor w "pigułce"

Robert Kozłowski - trener biznesowy, menadżer, doradca, coach. Inicjator szkoleń o tematyce zarządzania sobą i coachingu. Absolwent Akademii Trenera Ośrodka Doradztwa i Treningu Kierowniczego w Gdańsku. 

COACHING - to rodzaj szkolenia polegający na wykorzystaniu metod powiązanych z psychologią. Ma na celu niesienie pomocy jednostkom lub organizacjom dążącym do polepszenia efektów działania w drodze do realizacji celów. Coaching może dotyczyć różnych sfer życia . Najczęściej są to: finanse, biznes, zdrowie, kariera. W związku z tym mamy określone rodzaje coachingu. M.in.:
 - coaching grupowy - rozwijający umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych
 - coaching zawodowy - nastawiony na rozwój kariery
 - coaching biznesowy - nastawiony na rozwój biznesu
 - life coaching - zajmujący się życiem osobistym klienta

      Niniejszy poradnik to skarbnica wiedzy na temat samego coachingu. Znajdziemy tu wobec tego obszerną jego definicję, ale nie tylko. Jest tu bowiem mnóstwo zadań, ćwiczeń i porad oraz przykładów odnoszących się do tematyki poszczególnych części książki. Autor opisuje coaching jako drogę lepszego i bardziej efektownego rozwoju osobistego. Przez stosowanie określonych reguł i metod coach jest w stanie pomóc klientowi zrealizować postawiony przez niego cel. Otóż to. Cel jest punktem wyjścia pracy coacha. Jasno postawiony i usytuowany w rzeczywistości stanowi kanwę dalszej pracy. 
Robert Kozłowski kładzie nacisk na konkretne narzędzia jakimi powinien posługiwać się coach.  Co za tym idzie wymienia także sprecyzowane  i jasne metody działania dobrego coachingu. 
Wszystko to służyć ma lepszemu zrozumieniu złożoności natury i osobowości człowieka - klienta. 
    Chcecie się więc dowiedzieć jakie są trzy podstawowe i fundamentalne bazy coachingu, lub jakie techniki w ich obrębie należy stosować - sięgnijcie po Coaching drogi Roberta Kozłowskiego.
Mało tego! Poznacie tu również ciekawe narzędzia jakimi posługuje się coach - Metoda Disneya, Koło Życia, czy Zmiana perspektywy. 
     Na deser natomiast autor zafundował nam wywiady z kilkoma przedstawicielami różnego typu coachingu. Zapewniam, że bardzo ciekawe spostrzeżenia można z nich wysnuć. 

      Uważam, że w dobie tak szybko rozwijającego się życia, książki o tematyce rozwoju osobistego są z pewnością doskonałym źródłem pracy nad samym sobą. 

Polecam i dziękuję Wydawnictwu Psychoskok za możliwość zapoznania się z treścią książki.

Brak komentarzy: