piątek, 3 czerwca 2016

"Piwnice" - recenzja

  Hej! Hej! Dzisiaj mam dla Was ciekawą propozycję od Wydawnictwa Dwie Siostry. Jesteście ciekawi cóż to takiego? Zapraszam do dalszej części:)

OPIS FIZYCZNY I INFORMACJE OCZYWISTE

Tytuł: Piwnice. Zagadki spod podłogi
Autor: Aleksandra Cieślak
Ilustracje: Dominika Czerniak
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Cena okładkowa: 29,00 - twarda oprawaRECENZJA

    Treść książki jest przeznaczona oczywiście dla młodszych czytelników. Podzielona została na rozdziały. Każdy rozdział - bardzo krótki - to jedna piwnica.
 Mamy ich tu jedenaście. Należą do "kogoś". No właśnie, ale do kogo? To już pytanie do Was:) 
Są to bowiem rozbudowane zagadki o formie wierszowanej. To jest rewelacyjne dla dzieci, ponieważ jak wiadomo, mali odbiorcy zdecydowanie łatwiej i chętniej przyswajają treści dźwięczne i melodyjne. 
Jak już wspomniałam, są to zagadki, polegające na odgadnięciu: "DO KOGO NALEŻY TA PIWNICA?". Najpierw czytamy cały opis, w których są podane informacje bardzo znaczące w rozwiązaniu tajemnicy. Ułatwieniem są rymy, bo po prostu łączą one rozwiązanie z treścią. 
    Niekiedy w książce pojawiają się wyrazy nowe i trudne. To nic! Każdy z nich bowiem jest wyjaśniony drobnym druczkiem obok treści.
Nie zapominajmy o ilustracjach, które także zawierają multum wskazówek i informacji potrzebnych w zabawie. 
  Na końcu mamy oczywiście co? ...a no właśnie - rozwiązania:) Ale, ale! Nie idźmy na łatwiznę. Najpierw spróbujmy sami rozwikłać te jedenaście tajemniczych zagadek, a dopiero potem sprawdzajmy. Nic jednak z tego, gdy nie macie przy sobie lusterka. Rozwiązania są napisane "do lustra":)

Każda piwnica - zapomniane miejsce w domu, czy bloku - kryje w sobie pewne sekrety, skarby i tajemnice. Każda jest odzwierciedleniem charakteru i osobowości właściciela. 
.....a jaka jest Wasza?

PoZdRaWiAm! Polecam jako super alternatywę zabawy podczas czytania:) Dziękuję Wydawnictwu Dwie Siostry za książkę:)

Brak komentarzy: