środa, 8 czerwca 2016

Konkurs!!! - Zapraszamy:)

Witam serdecznie! W ten cudowny, słoneczny dzień chciałabym zaproponować Wam kolejną zabawę, a w zasadzie konkurs. Wraz z Wydawnictwem Znak Emotikon - fundatorem nagrody - mamy dla Was wspaniałą, letnią i cudownie kojącą powieść. 
Część z Was, drodzy młodzi czytelnicy, zapewne pamięta losy bohaterów z "Tajemniczego ogrodu". Zarówno książka, jak i film - majstersztyk! 
Teraz macie okazję zdobyć kontynuację tejże powieści, a mianowicie: "Powrót do tajemniczego ogrodu" autorstwa Holly Webb

Źródło zdj. klik


Króciutko o ...

Emmie przenosi się do posiadłości pod Londynem. Spacerując spotyka nietypowego gościa. Jest to mały ptaszek, który wiedzie dziewczynę nie gdzie indziej, tylko do tajemniczego ogrodu... Bohaterka znajduje również pamiętnik Mary Lennox - bohaterki powieści "Tajemniczy ogród". Ów dziennik staje się bramą i swoistą przepustką do "zaczarowanego ogrodu" i rozwikłania zagadek związanych ze starą posiadłością. Tu rozpoczyna się przygoda i akcja nabiera rozmachu. Wspaniała lektura na wakacje dla młodzieży, pozwalająca razem z bohaterami na nowo przeżyć niezapomniane emocje i chwile w otoczeniu tajemniczych okoliczności przyrody. 

Sama autorka to bestsellerowa pisarka książek dla dzieci i młodzieży. Do tej pory ukazało się około siedemdziesiąt pozycji jej autorstwa.


ZASADY i Regulamin KONKURSU!!!

1. Fundatorem nagrody w postaci książki "Powrót do tajemniczego ogrodu" Holly Webb jest Wydawnictwo Znak Emotikon.
2. Wysyłka nagrody obejmuje tylko Polskę.
3. Konkurs trwa od 08.60.2016 do 20.06.2016.
4. Ogłoszenie wyniku 3 dni od zamknięcia konkursu na blogu i fanpag'u Biblioteki. Wygrywa jedna osoba.
5. Nagroda zostanie wysłana do zwycięzcy bezpośrednio od sponsora.
6. Wygrywa najbardziej kreatywna i ciekawa wypowiedź.
7. ZADANIE KONKURSOWE:

Jaki jest mój osobisty "tajemniczy ogród"? Odpowiedzi piszcie pod tym postem w komentarzach oraz jeśli ktoś woli pod informacją o konkursie na  :

Gorąco zachęcam do udziału:) PoZdRaWiAm!


5 komentarzy:

Sylwia Szunejko pisze...

Mój osobisty "tajemniczy ogród" to las. Pełen wysokich drzew i chaszczy, nigdy nie wiesz co spotkasz na swej drodze. Wypełnia go wesoły trel ptaków. Wydeptane ścieżki wskazują gdzie najbardziej lubię spacerować. Wielu nie dostrzega magii tego miejsca, mogą to zrobić tylko ci, który mają w sercach magię i miłość.

Aneta Kasza pisze...

Magiczne miejsce, które uwielbiam, ubóstwiam, cenię, czczę, wręcz kocham… ogród mojej Babci.
To właśnie tam, czas zatrzymuje się, nie pędzi do przodu jak oszalały. Kiedy w nim przebywam, odrywam się od świata, ludzi, od wszystkich problemów , zmartwień, trosk i dręczących mnie pytań, zapominam o rzeczywistości, odcinam się od codzienności, znajduję ukojenie i wyciszenie. Wtedy jestem tylko ja, moje emocje, doznania, uczucia oraz chaos myśli w głowie, który z sekundy na sekundę porządkuje się, i staje się coraz mniejszy, aż w końcu znika i nie ma po nim żadnego śladu. Kocham ten stan, gdy wiem, że nikt, ani nic nie jest w stanie przerwać mi rozmyślań.
Ogród Babci jest otoczony wysokim, brązowym płotem, który otuliły pełne zieleni bluszcze. Królują tu róże w czerwonych, żółtych, białych, różowych i herbacianych barwach, tworząc razem niesamowitą, niepowtarzalną i przepiękną paletę kolorów. Wszystkie odcienie wzajemnie się dopełniają. Ziemia porośnięta jest zieloną trawą, a jej soczystość zachwyca, uspokaja, cieszy oko i daje nadzieję na lepsze jutro. Oprócz róż, kwitną tu także żółte narcyzy, fioletowe krokusy, czerwone tulipany, irysy, pierwiosnki i dzwoneczki. Powietrze w ogrodzie jest przesiąknięte zapachem kwiatów, który delikatnie otula moje ciało; wonią, która wypełnia me serce; aromatem, który jest balsamem dla mej zranionej duszy; czarem i urokiem, które zdobywają mnie całą. Promienie słońca przedzierają się przez gałęzie drzew i opierają się na wielobarwnych rabatach. Pośród zieleni znajduje się biała altana, z której w spokoju i skupieniu podziwiam piękno ogrodu. W zaczarowanym zakątku - w ogrodzie Babci, mogę pobyć sama ze sobą. Uwielbiam przebywać w tym uroczym, bajkowym i MAGICZNYM MIEJSCU.

Paulina Pałasz pisze...

Mój tajemniczy ogród to czas spędzany przy książce, dobrej kawie (koniecznie dwie łyżeczki cukru) i seksownym głosie Fakera. To mój tajemniczy ogród, który zamknięty jest kluczem nazwanym nocą, przy świetle małej żarówki i tym świetle naturalnym - księżycowym. Nie ma w nim zapachu róż - chyba że tych zaschniętych w małych słoiczkach na półce górnej kredensu, raczej wturuje mi zapach starych bibliotecznych stron książek i księg, balsamu oliwkowego i perfumu po babci.
Każdy ma jakiś sposób na dekompresję. Oto i mój.

Nie tylko Bestsellery pisze...

Z natury jestem bardzo aspołeczna, więc moim ulubionym miejscem jest mój dom, a dokładniej mój pokój. Ukochane biurko, przy którym spędzam czas pisząc i czytając, zamieniające się czasem w kącik manicurzystki ;) Ale najlepiej jest mi wieczorami, w łóżku. Rozpalam kominek zapachowy, by pokój wypełnił się cudownym aromatem. Biorę ciepły kocyk, kubek kakao lub owocowej herbatki i wyruszam w podróż do nieznanych miejsc. Kocham książki, bo dzięki nim mogę oderwać się od szarej rzeczywistości, poznać nowe kraje i ludzi, przeżyć niesamowite historie :)

Sandra Winiarska pisze...

Nie musiałam się długo zastanawiać, żeby udzielić odpowiedzi na pytanie konkursowe. Moim cudownym, cichym, tajemniczym ogrodem jest wspaniały, duży, magiczny strych w domu moich dziadków. Zawsze, kiedy tylko ich odwiedzam, spędzam tam długie godziny. Skrywa on niesamowitą historię naszej rodziny, poukrywaną między starymi regałami i stronami pamiętników. Ja i moje rodzeństwo, jako młode pokolenie, z ogromnym zainteresowaniem słuchamy opowiadań babci, wiążących się z przedmiotami odnalezionymi na strychu. Znajduje się tam mnóstwo bezcennych skarbów, stanowiących całkiem spore muzeum rodzinne. Zaczynając od fotografii sprzed wojny, kolekcji znaczków, płyt winylowych, poprzez komiksy taty, opakowania po czekoladzie, aż po bardziej współczesne przedmioty, na przykład moje zeszyty szkolne z pierwszych lat nauki oraz ujawniające mój talent artystyczny piękne malunki z przedszkola. Najciekawsze, co mogą tam znaleźć książkoholicy, to oczywiście książki! Nie uwierzycie, jakie cuda czekają na przeczytanie! Przede wszystkim, są to książki z przeszłością. Wsadzony między strony pokruszony już kwiatek, który prawdopodobnie kryje za sobą jakąś historię – pierwszą randkę, wspólną wyprawę nad jezioro, a może jest to symbol nadziei, wsadzony między strony Pana Tadeusza podczas II Wojny Światowej? Krótki list na pożółkłym teraz papierze, mała karteczka z czyimś imieniem… To wszystko dla mnie, miłośniczki historii, jest rajem. Sam strych jest miejscem bardzo urokliwym. Przez małe okno widzę piękny sad, zielone drzewa uginające się od owoców, pachnących tak znakomicie! Skrzypiąca, drewniana podłoga, mały stolik z taboretem pomalowanym na niebiesko, ślubny portret dziadków oparty o ścianę i owiane tajemnicą, jeszcze nie przejrzane kartony z pamiątkami… Jest to moje ulubione miejsce, gdzie mogę odpocząć od codziennych problemów, zagłębić się w stare szpargały, dać się pochłonąć emocjom, jak również usiąść, pomyśleć, pomarzyć. Wracam do domu pełna nowej energii, ze świadomością, że w każdej chwili mogę wrócić do mojego tajemniczego ogrodu, przynieść sobie książkę, herbatę, ułożyć się wygodnie w podniszczonym, lekko okurzonym fotelu, owinąć się kocem i odpocząć od zmartwień, życia w biegu, stresu, otaczającej nas zewsząd elektryczności, Internetu, telefonu. Bo tam świat się zatrzymał.