środa, 2 grudnia 2015

Book haul - listopad

         Witajcie! Dzisiaj kilka - kilkanaście świeżości w naszej bibliotece. Szeroki wachlarz tematyczny książek sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie:)
Zapraszam serdecznie!!!

1. Szymon Nowak - DZIEWCZYNY WYKLĘTE
    Wydawnictwo Fronda - wydana 27 lutego 2015r
    Biografia/autobiografia
    Cena okładkowa: 44,90
    Wydanie z fotografiami
   Szesnaście porywających opowieści o walce, dramatycznych wyborach,
ucieczkach, upokorzeniach i więziennej wegetacji.Inka, Marcysia, Perełka, Wanda, Jaga, Krystyna, Jasiek, Czesława, Irena, Blondynka, Lala, Danka, Sarenka, Dziuńka, Krysia, siostra Izabela. Te z nich, które nadal żyją, przeżywają swe wspomnienia inaczej niż mężczyźni. Wciąż pamiętają, kto i gdzie został ranny, jakiego użyły środka odkażającego i czy wystarczyło bandaży.

Książka bogato ilustrowana, zawiera niepublikowane wcześniej zdjęcia.


2. Izabela Pietrzyk  - HISTERIE RODZINNE
    Prószyński i S-ka - Warszaw 2014
    Obyczajowa/kobieca
    Cena okładkowa: 36,00


   
  Wiktoria kończy związek z hojnym, lecz agresywnym partnerem. Ma nadzieję, że wraca do otoczenia, które wręcz kipi od miłujących się istot. Czy aby na pewno...? Układając swe życie od nowa, dochodzi do niezbyt odkrywczego wniosku, że dziwny jest ten świat, a ludzie na nim jeszcze dziwniejsi. Próbuje odbudować relacje z pełną nietuzinkowych charakterków rodziną: gderającą matką, wiecznie obrażonym ojcem, nieustannie kłócącym się nastoletnim rodzeństwem oraz dobroduszną Melą - starszą siostrą, która robi co może, by zapanować nad całym tym hardym stadłem.

 Jakby tego było mało, kalendarz nieuchronnie odmierza czas dzielący Wiktorię od spotkania z przebywającym chwilowo na morzu szwagrem - twardym, silnym, skończenie mądrym mężczyzną, który nigdy jej nie lubił i z pewnością zrobi wszystko, aby pozbyć się ze swojego domu miękkiej, słabej, nieskończenie głupiej baby. Na szczęście jest też wizja lepszego jutra. Oparta głównie na słodkich siedmiolatkach oraz sikającym wszędzie szczeniaku labradora, bo zdaje się, że w tym oszalałym świecie już chyba tylko dzieciom 
i psom można ufać. Każdy dzień upewnia w przekonaniu, iż normalni faceci podzielili los pterodaktyli i trzeba bardzo uważać, kogo wpuszczamy do własnych biografii... A jeśli dodać do tego swaty i intrygi zrzędzącej matki? Dramat! Niestety, wszystko wskazuje na to, że kobiety same są temu winne i to one "stworzyły potwora"... Ale czy aby na pewno...?

3. Sabina Czupryńska - TA DRUGA, SŁODKA I OSTRA
    Prószyński i S-ka - Warszawa 2013
    Obyczajowa
    Cena okładkowa: 30,00   Dwa plus jeden. Jeden plus jeden plus jeden. Trójkąt, ale nie z wyboru. Przynajmniej nie 
z wyboru wszystkich uczestników. Karty rozdaje Krystyna. Niepokorna. Inteligentna. Jakaś. Do gry wciąga Jacka. Jacek nie jest tylko pionkiem. Broni swojej samotności, choć w kuchni łączy przy stole trzy odrębne światy. Jest jeszcze Karol, który – choć wysoki – ogląda rzeczywistość z dołu. Z piwnicy, w której konstruuje nietypowe aparaty fotograficzne 
w wersji mini. Nie zadaje pytań. Nawet wtedy, kiedy to życie wyciąga kartę za Krystynę. Karta ma czerwone serce. Dziecka. Czyjego?
„Ta druga słodka i ostra“ wciąga jak kilka poziomów tego, co dzieje się w małym, zakurzonym domku. W powietrzu czuć rozedrganą membranę. Coś tyka. Wybuchnie?

Beata Sadowska, dziennikarka Chilli ZET.

4. Katarzyna Pisarzewska - ZBIEG OKOLICZNOŚCI
    Prószyński i S-ka- Warszawa 2013
    Cena okładkowa: 32,00
    Obyczajowa/kryminał   Maria, policjantka z lokalnego posterunku, oraz szkolna pedagog Anita znajdą się 
w samym centrum niepokojących zdarzeń. Kobiety będą musiały zmierzyć się także ze swoją przeszłością i poznać losy rodziny, w której wiele starano się ukryć.

5. Agata Porczyńska - WADA WYMOWY
    Prószyński i S-ka - Warszawa 2013
    Obyczajowa/psychologiczna
    Cena okładkowa: 32,00  "Wada wymowy” to warsztatowy popis debiutującej pisarki. Agata Porczyńska 
w 29 opowiadaniach krąży wokół perypetii, kolizji i konfuzji miłosnych. Wszystko tutaj układa się w jedną wielką komedię erotycznych pomyłek, z przygodą w tle. Różni bohaterowie 
i sytuacje, ale zawsze ona i on, „bycie z żabą” i „życie z babą”, by nawiązać do dwu splecionych ze sobą opowiadań. Autorkę interesuje nasza śmieszność, bezradność, nade wszystko nieporadność, zwłaszcza ta komunikacyjna. Czyż nie tak właśnie trzeba rozumieć tytuł zbioru, który odsyła nas do kłopotów z porozumieniem, trudnej sztuki mówienia 
o własnych uczuciach oraz wsłuchiwania się w uczucia i pragnienia innych? 
Porczyńska posiada słuch językowy oraz nieprzeciętną biegłość stylistyczną, a do tego nie powtarza się, nie zastyga w schematach. Takim potencjałem, nawet jego cząstką, nie dysponują dziś młodzi autorzy stawiający pierwsze kroki na scenie literackiej.
 
Dariusz Nowacki, "Gazeta Wyborcza"

6. Karina Bonowicz - PIERWSZE KOTY ROBACZYWKI
    Prószyński i S-ka - Warszawa 2013
    Obyczajowa
    Cena okładkowa: 32,00 Tam przyjdzie jej zmagać się nie tylko z nową maturą, Myszorem, Dywanową i resztą niezbyt atrakcyjnego ciała pedagogicznego, ale także z uczniami, w których buzują hormony. Na dodatek zacznie bić rekord w stawianiu się na dywaniku (tureckim!) 
u dyrektora wuefisty i ratowaniu z opałów współlokatorów: fanatycznej wielbicielki szpinaku Ady i jej pokręconego chłopaka Qrka. Jakby tego było mało, na głowie będzie miała ucznia czującego do niej miętę i byłego chłopaka, z którym rozstała się z bardzo ważnych powodów.

7. Iwona Żytkowiak - TAM, GDZIE TWÓJ DOM
    Prószyński i S-ka - Warszawa 2014
    Obyczajowa/kobieca
    Cena okładkowa: 35,00   Losy trzech pokoleń kobiet, z których każda chciała być szczęśliwa. Ich grzechem było to, że przyszło im żyć w dwudziestym wieku. 
Główna bohaterka, Róża Kannenberg, wraca po latach do rodzinnego domu, który odziedziczyła w spadku. Tutaj jej babka wprowadziła się, gdy wojska niemieckie opuszczały miasto. Tutaj na świat przyszła ona i jej bliźniacza siostra. Dom, w którym brakowało mężczyzn. I gdzie wszystko się zaczęło. 
Odsłania się przeszłość kolejnych kobiet z jej rodu. Czy Róży uda się zerwać z rodzinnym schematem i wreszcie rozpocząć nowe życie?

8. Joanna Marat - MONOGRAM
    Prószyński i S-ka - Warszawa 2014
    Kryminał
    Cena okładkowa: 32,00


  
  Nadkomisarz Marek Kos – zwany żartobliwie Koszmarkiem – ma przerwę między górnymi jedynkami i ujmujący uśmiech, w czym przypomina, bliskiego swemu pokoleniu, Janka Kosa, bohatera „Czterech pancernych i psa”. Niestety, szpetnie klnie, nie stroni od mocnych trunków i ubiera się w ciuchy kupowane na bazarze. 
Komisarz Ernest Malinowski to jego przeciwieństwo – czterdzieści trzy lata, metr osiemdziesiąt wzrostu. Ciemny blondyn, mocno szpakowaty, ale włosy w komplecie, może nawet w nadkomplecie. Zawsze elegancko ubrany, chodzi na siłownię, co widać. Ma ładną klatę i podobno jacht.

Obaj są bardzo niedoskonali, przeraźliwie samotni, uciekają przed swoimi lękami w alkohol, przelotne związki i kłamstwa. Każdy z nich ciągnie za sobą ciężki worek ze swoimi, a często także cudzymi grzechami. Mają też emblematy, coś co streszcza ich bolesną tożsamość. Czasem jest to nazwisko, monogram, czerwona gwiazda na szubienicy wyrysowana ręką wandala na nagrobku rodziców albo dżinsowy mundurek. A mimo to mają dystans do siebie i potrafią śmiać się z kolegów.


9. Małgorzata Warda - JAK ODDECH
    Prószyński i S-ka - Warszawa 2013
    Obyczajowa/psychologiczna
    Cena okładkowa: 32,00  Jasmin i Staszek obiecali sobie jeszcze w dzieciństwie, że kiedyś się pobiorą. Jako nastolatki zostali parą, a po ukończeniu szkoły średniej postanowili razem zamieszkać. Kilka dni później Staszek znika...

Opowieść o miłości i przyjaźni, która zmienia się w mroczną historię, gdzie wobec bezradności zostają tylko uczucia. Wszyscy szukają Staszka na swój własny sposób. Policja porusza się podrzuconym jej tropem: wstrząsającą fotografią chłopaka. Rodzina Staszka szuka odpowiedzi w przeszłości i zdarzeniach mogących mieć wpływ na zniknięcie. Natomiast Jasmin dociera o wiele dalej niż do rozwikłania tajemnicy. Otwiera się przed nią świat, w którym wszystko jest możliwe, gdzie czas można dowolnie naginać, a miłość nie ma końca.

10. Julia Llewellyn - ŻONA IDEALNA
      Prószyński i S-ka - Warszawa 2013
      Romans/obyczajowa
      Cena okładkowa: 36,00
      Literatura angielska- przeł. Barbara Zofia Szyszko  Młodziutka modelka Poppy zachodzi w ciążę z blisko pięćdziesięcioletnim żonatym mężczyzną, który porzuca dla niej rodzinę. Luke Norton nie jest zwykłym facetem przechodzącym kryzys wieku średniego, lecz gwiazdą popularnego programu informacyjnego. Przystojnego prezentera kocha cały naród! Tymczasem była żona uprzykrza mu życie serią poczytnych, złośliwych artykułów pod wspólnym tytułem: „Mój mąż, jego cizia i ja”. Byłe i obecne kochanki Luke’a krążą wokół niego niczym żarłoczne piranie. Na domiar złego Poppy, świeżo upieczona mama, musi się pożegnać z obiecującą karierą modelki. W końcu postanawia tupnąć nogą i pokazać wszystkim, na co ją stać. 

11. Mario Puzo - OJCIEC CHRZESTNY
      Wyd. Albatros - wydanie 21 -  2015r.
      Kryminał/sensacja
      Cena  : 32.13
      Oprawa twarda
      Literatura amerykańska  Don Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Sprawuje rządy żelazną ręką, a ci, którzy nie podporządkowują się jego decyzjom, nie mogą liczyć na łaskę. Kiedy odmawia uczestnictwa w nowym, niezwykle opłacalnym interesie - handlu narkotykami - wchodzi w ostry konflikt z cosa nostrą. Przyszłość rodziny może uratować tylko najmłodszy syn Vita, Michael, bohater wojenny, który z brudnymi interesami nie chciał mieć nic wspólnego.

12. Elisabetta Flumeri - KOCHAM CAPRI
      Wyd. Amber - Warszawa 2014
      Obyczajowa/romans
      Cena okładkowa: 35.80
      Literatura włoska
  Na Capri są trzy rzeczy, których nie wolno przegapić: migdałowe ciasteczka z cytryną, limonkowe perfumy i kolacja u Fabrizia Greco…

Mel Ricci, młoda blogerka kulinarna, ma zostać ghostwriterką autobiografii i legendarnego restauratora. Fabrizio Greco, mistrz wyrafinowanych zmysłowych dań, prowadzi najmodniejszą restaurację na Capri.

Już po pierwszym spotkaniu Mel zaczyna podejrzewać, że współpraca nie będzie łatwa. Fabrizio nie bez powodu cieszy się opinią skandalisty, a jego przeszłość skrywa niejeden sekret...

ŹRÓDŁA OPISU KSIĄŻEK: tylne części okładek

...dwie kolejne książki zostały wypożyczone, stąd po informacje sięgnijcie klikając linki:) a w przyszłości uzupełnię ten wpis.

13. Jonas Jonasson - ANALFABETKA, KTÓRA POTRAFIŁA LICZYĆ
      Wyd. W.A.B. - wydana w 2015
      Obyczajowa
      Cena: 31,99
      Literatura skandynawska

Opis książki; tutaj

14. Kirstie Clements - VOGUE. ZA KULISAMI ŚWIATA MODY
      Wydawnictwo Literackie - premiera : luty 2015
      Biografia/pamiętnik
      Cena: 17,45
       
Opis książki; tutaj

15. Leonardo Patrignani - WSZECHŚWIATY. UTOPIA - część trzecia trylogii                               WSZECHŚWIATY
      Wyd. Dreams
      Fantastyka
      Cena okładkowa: 44,90
      Literatura włoska     Rzeczywistość, w której Alex, Jenny i Marco żyją od osiemnastu lat jest ich bezpiecznym schronieniem. To tylko jedna z niezliczonych możliwości, jeden z Wszechświatów. Co tak naprawdę wydarzyło się podczas próby ucieczki z totalitarnej Gai, w drodze do statku zmierzającego na Wschód? Jakie będą konsekwencje dramatycznego wyboru, którego dokonała Anna? Gdzieś tam jest ktoś, kto posiada te same zdolności co oni i to z jego winy świat zaczyna się rozpadać. Gdzieś tam jest osiemdziesięcioletni staruszek dożywający swoich dni w więzieniu i dwójka młodych ludzi zamkniętych jak myszy w laboratorium. Gdzieś tam ich umysły pozostały jedyną i ostatnią nadzieją...
ŹRÓDŁA OPISU KSIĄŻKI: obwoluta


Zapraszamy do biblioteki:) Książki można rezerwować i pytać o konkretne tytuły na naszym fb, pod adresem bpjacmierz@op.pl, lub na czacie blogowym, czy w komentarzach.
     


Brak komentarzy: