poniedziałek, 3 sierpnia 2015

"Szepty gwiazd" - recenzja

Autor: ANNA ŁAJKOWSKA - ur. w 1968 roku - absolwentka polonistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła również zarządzanie i marketing na Politechnice Gdańskiej. Z zawodu pracuje jako nauczyciel języka polskiego.
    Serdecznie dziękuję WYDAWNICTWU DAMIDOS   http://damidos.com/  za przesłanie mi książki do zrecenzowania.
   SZEPTY GWIAZD to nowa powieść Anny Łajkowskiej. Powieść wielowątkowa i nieschematyczna. O miłości, rozczarowaniu, nadziei i przede wszystkim o podejmowaniu trudnych życiowych decyzji.
Poszczególnych bohaterów najpierw poznajemy jako odrębne i niezależne od siebie jednostki. Wobec tego zaczynając czytać możemy odnieść wrażenie "zaplątania" się w treści. Z czasem historia zaczyna nam się jednak klarować, a pozornie nie związane ze sobą losy bohaterów - umiejętnie przenikają się wzajemnie, tworząc całość. 
   Ciekawym zabiegiem jaki zastosowała autorka jest wpisanie w treść fabuły wypowiedzi bohaterów na temat przypisanych im w powieści ról.To tak, jakbyśmy czytali czyjeś prywatne, osnute tajemnicą zapiski. 
   Akcja - jak zauważamy - toczy się w miesiącu grudniu. W czasie przygotować do świąt Bożego Narodzenia. To dość wymowne, ponieważ wszystkie trudne decyzje i niedokończone sprawy są bardziej wyjaskrawione i wręcz domagają się rozwiązania przed Wigilią i tymi iście rodzinnymi świętami. 
    Agata, Jacek, Michał, Dorota, Grażyna i Witek to tylko niektórzy bohaterowie zmagający się z poważnymi problemami swego życia. Każdy z nich che wreszcie poukładać sobie wszystko jak należy. Każdy chce być szczęśliwy i kochany. Czy jednak bohaterowie Anny Łajkowskiej uporają się ze wszystkim? I jakie konsekwencje przyniosą ich decyzje? Przeczytajcie, jeżeli lubicie historie o zwykłych ludziach. Ludziach stających codziennie przed wieloma wyborami i problemami. 

Brak komentarzy: