czwartek, 9 lipca 2015

MROCZNY TROP - Alex Kava - recenzja

     Alex Kava to niewątpliwie i niepodważalnie mistrzyni thrillerów psychologicznych. Urodziła się w 1960 roku w stanie Nebraska. Jest członkiem stowarzyszenia, które zrzesza autorów thrillerów - MYSTERY WRITERS of AMERICA.


    Mroczny trop to kolejny
dowód na majstersztyk literacki i kunszt prowadzenia narracji autorki.
Alex Kava stworzyła tu tajemniczy świat zbrodni i zagadki kryminalnej. Niniejsza powieść należy do serii zatytułowanej: Ryder Creed.  W Polsce książka ukazała się 19 listopada 2014 roku.  Została przetłumaczona przez Katarzynę Ciążyńską. Wydana przez Wyd. Mira. 
   Pod względem "namacalnym" powieść czyta się niesamowicie płynnie i szybko ze względy na druk i przejrzystość wynikającą z zachowania marginesów. Oczy więc się nie mają szansy zmęczyć:)
Pod względem treści natomiast....zapraszam na recenzję.

    Straż Wybrzeża zatrzymuje statek rybacki na Zatoce Meksykańskiej. Podejrzenie to przemyt narkotykowy. Bezapelacyjnie potrzebny jest tu pies szkolony do zadań specjalnych. Wraz ze śledczym Creedem pojawia się więc jego wierny towarzysz Grace. Zamiast narkotyków pies tropi pod pokładem grupkę małych dzieci. Praktycznie równolegle FBI zajmuje się sprawą seryjnego mordercy dotąd nieuchwytnego przez policję. Na domiar wszystkiego pod opiekę Creeda nagle dostaje się niejaka Amanda - pośredniczka w rozprowadzania, a raczej przemycaniu kokainy. Od tej chwili nikt nie jest już bezpieczny - ani Creed, ani Maggie (agentka FBI), ani wspólniczka i partnerka Creeda - Hanna, a już z pewnością nie Amanda. Co wspólnego ze sprawą mają skorpiony, mrówki i pająki oraz jadowite węże.... sięgnijcie po książkę. Ja na pewno sięgnę po kolejne dzieła Alex Kavy - są genialne i bardzo poczytne. Wiem, bo przecież pracuję z czytelnikami:) 

Brak komentarzy: