środa, 29 października 2014

Book haul - dla najmłodszych

  
Witam serdecznie! Dzisiaj zapraszam na haul zakupów książkowych dla dzieci. Book haul dla dorosłych - na moim kanale - zapraszam!  -( nie wiem, co się pojawi najpierw, czy post, czy film. 
W razie "w" proszę o odrobinę cierpliwości)

Do rzeczy:) Wybierając literaturę dla dzieci zwracam uwagę na łatwy przekaz treści, dużo wyraźnych ilustracji i kolorowych przede wszystkim - pamiętajmy, że dzieci to uwielbiają.

1.

ABECADŁO Joanny Wójcickiej.
Zaproszenie do kolorowego świata zwierząt, dowcipnych i zabawnych wierszyków podanych w kolejności alfabetycznej. Poznajemy poszczególne literki alfabetu, nazwy zwierząt. W myśl zasady: "uczymy się bawiąc". Znakomity pomysł na bajkowe abecadło:)
Wydawnictwo Prommo Atelier, cena - 21,00.

2. 

AMULET I HYMN - Hapka Catherine.
Doskonale ilustrowane i kolorowe książeczki Disney'a są absolutnie moim faworytem. Powyższa bajka wielu znana jest z kanału Disney Junior. Seria małego przedszkolaka tym razem opowiada historię księżniczki Zosi, która przechwala się przed przyjaciółkami, że zaśpiewa hymn Czarlandii podczas Święta Żniw.W pewnym momencie zaczyna skrzeczeć jak żaba! Za co Zosię dopadła taka klątwa i kto ją może odczarować? Wyjaśnia treść bajeczki. Z całą pewnością tekst uczy, jak należy postępować, by nie stracić przyjaźni i zaufania.
Wydawnictwo EGMONT, cena - 12.99.

3. 


OSIOŁEK BONIFACY Doroty Kozioł.
Pięknie ilustrowana, ciepła i pełna nauki książeczka o pewnym osiołku, który z niecierpliwego i roztargnionego zwierzęcia stał się grzecznym i posłusznym kompanem podróży.
Jest to historyjka o osiołku towarzyszącym Bożemu Narodzeniu.
Wydawnictwo Diecezjalne i Księgarnia w Sandomierzu, cena - 6,00.

4. 


BASIA I TELEWIZOR - Zofia Stanecka i Marianna Oklejak.
Chora Basia cały czas najchętniej spędzałaby przed ekranem telewizora. Mamie nie bardzo się to podoba oczywiście:) Historia, jaką znamy z życia:) Telewizor, dziecko, które błaga "jeszcze chwilkę...", chwila przedłużająca się do godziny, lub dwóch. Książka pokazuje, jak walczyć z chęcią siedzenia przed telewizorem non stop. Mała Basia przeprowadza nas przez tenże problem. Ukazuje alternatywę spędzenia wolnego czasu poza srebrnym ekranem. Dla mnie ilustracje są zbyt bardzo nienaturalne i powykręcane, ale treść jest naprawdę spora:)
Wydawnictwo Egmont Polska, cena - 14,00.

5.

Seria bajeczek Misia Marysia jest bardzo bogata w swej ofercie. Tu prezentuję tytuły:
- Marysia boi się ciemności
- Marysia i strój karnawałowy
- Marysia i Boże Narodzenie
Autor - Nadia Berkane.
Wspaniałe i kolorowe przygody Misi Marysi, które uczą najmłodszych, jak stawić czoła problemom typowym dla dzieci i pomyślnie je rozwiązać. W przypadku tych trzech tytułów - jest o wiele więcej - Marysia wybiera strój karnawałowy na zabawę w przedszkolu, przygotowuje się do świąt, a także znajduje sposób na nocne strachy i przezwyciężenie lęku przed ciemnością.
Wielkie litery zachęcają do nauki samodzielnego czytania.
Wydawnictwo Debit, cena - 6,90.

6.

CZYTAMY Z FRANKLINEM. Przygody dobrze znanego żółwika przyciągają łatwą treścią, wieloma ilustracjami pięknie wykonanymi i morałem, który płynie z każdej przygody Franklina i jego przyjaciół. Powyższa seria jest przeznaczona przede wszystkim do nauki samodzielnego czytania i poznawania treści. Książeczki te zyskały miano SUPER PRODUKTU MAGAZYNU "MAM DZIECKO" w 2007 roku. To też coś oznacza. Zachęcam i polecam - to moje ulubione bajeczki dla najmłodszych. Niezwykle godne polecenia i zakupu.Wydawnictwo Debit, cena - około 7,00/8,00.

Piszcie, co Waszym zdaniem jest godne polecenia dla dzieci - może macie swoje uwagi i jakieś spostrzeżenia. Chętnie poczytam:) Zwłaszcza, że coś ciężko jest Was namówić do dyskusji u KuLtUrAlNiE:) Pozdrawiam!

Brak komentarzy: