środa, 8 października 2014

Berlin Crossing i Szósta lamentacja


Przedstawiam Wam ostatnie zdobycze:) 


1. Kevin Brophy i Berlin Crossing - Brandenburg w roku 1993. Zjednoczony kraj po upadku muru berlińskiego. W tym losy nauczyciela Michaela Ritter'a. Żona wyrzuciła go z domu, został zwolniony z pracy jako były członek partii. Umierająca matka prosi go o odszukanie pastora Brucka i poznanie szokującej prawdy o swym prawdziwym ojcu. Bohater rusza w podróż. Podróż pełną mrocznych zakamarków do Niemiec Wschodnich. Czego dowie się o swym ojcu i jakie tego będą skutki - przeczytajcie sami:)

Wydawnictwo HACHETTE LITERATURA, cena: 28,99

2. William Brodrick i Szósta lamentacja - kiedy do opactwa gilbertynów zgłasza się starszy mężczyzna, były hitlerowski zbrodniarz wojenny i prosi o schronienie - ojciec Anselm rozpoczyna swoje prywatne śledztwo. Próbuje dociec prawdy na temat wydarzeń, które rozegrały się w czasie II wojny w Paryżu, związku z tymi wydarzeniami z owym mężczyzną...prawda jest zaskakująca. 
Powieść kryminalna, pełna napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Sam autor przez 5 lat przebywał w klasztorze augustianów w Irlandii. Zrezygnował tuż przed złożeniem ślubów wieczystych. 

Wydawnictwo HACHETTE LITERATURA, cena: 24,49


Doskonałe kryminały na długie jesienne wieczory - POLECAM!

Brak komentarzy: